بسته خبری سی و دوم (موافقت شهرداری ‌تهران با فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در اماکن مسکونی، بخشی از حاکمیت با فعالیت نهاد موازی با کانون‌ها مخالف است)

دفاتر-خدمات-الکترونیک-قضایی,کانون-وکلا,حقوق,شهرداری-تهران
11
آذر

بسته خبری سی و دوم (موافقت شهرداری ‌تهران با فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در اماکن مسکونی، بخشی از حاکمیت با فعالیت نهاد موازی با کانون‌ها مخالف است)

موافقت شهرداری ‌تهران با فعالیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در اماکن مسکونی

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت:

دفاتر وکالت، مطب پزشکان،اسناد رسمی، ازدواج و طلاق و دفاتر مجله، روزنامه و مهندسی می توانند در اماکن مسکونی مستقرشوند، اما با توجه به جدیدالتأسیس بودن دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، این دفاتر از ابتدای شروع به کار اغلب در اماکن کاربری مسکونی اما در موقعیت اداری فعالیت کردند.

این موضوع از جانب شهرداری‌ها در مراکز استانها و مخصوصا در پایتخت مورد پذیرش نبود و نظرشان این بود که دفاتر خدمات الکترونیک قضایی باید در واحدهای دارای کاربری اداری مستقر شوند.

نهایتاً با مذاکراتی که با شهرداری‌ها مخصوصاً شهرداری تهران داشتیم، خوشبختانه در شهر تهران مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضائی می‎توانند در اماکن مسکونی فعالیت کنند.

ایسنا

بخشی از حاکمیت با فعالیت نهاد موازی با کانون‌ها مخالف است

مرتضی شهبازی‌نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران در نشست خبری خود با روزنامه اعتماد گفت:

مجموعه‌ای از حاکمیت معتقد است هیچ نهاد موازی‌ای نباید با کانون فعالیت کند. پیش‌بینی هم می‌کنم که تا ۲ سال آینده قطعی شود تا استقلال کانون محفوظ بماند.

در مورد مساله پذیرش در کانون وکلا من طرفدار جذب بیشتر هستم، به شرطی که بخشی از آموزش لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهیم. ما اکنون بی‌تردید از بعضی قاره‌ها بیشتر فارغ‌التحصیل حقوق داریم. ایرادی هم ندارد منتها تبدیل به سوداگری شده است. به همین دلیل نمی‌شود به همه پروانه بدهیم چون این کار خیانت به این حوزه است.

نقد من این است که همین پروانه‌ها را هم به خیلی‌ها نباید بدهیم. بیشتر دانشگاه‌ها که عملاً مرخص هستند و کارآموزی هم کافی نیست. آزمون هم توانمندی‌ها را دقیق نمی‌سنجد. از طرف دیگر دادگستری‌ها مخالف جذب بالا هستند. درباره مرکز مشاوران نیز همین مشکل وجود دارد. پس باید واقع‌بینانه نگاه کرد.

ماهنامه وکلا

 

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  11 آذر 1398


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله