وکیل فرد زندانی,وکیل برای زندانی,وکالت زندانی,شرایط ملاقات با زندانی,ملاقات وکیل با زندانی,وکالتنامه زندانیان
02
فرودین

گرفتن(اخذ) وکالت از زندانی

اخذ وکالت از زندانی (گرفتن وکیل برای زندانیان)

برای اشخاصی که به هرعلت در زندان به سر می برند نیز امکان اخذ وکیل در زندان وجود دارد ،
بدین نحو که اقوام یا آشنایان زندانی ابتدا به دفتر وکیل مراجعه و درخواست خود را مطرح و پس از توافق وکیل به زندان مراجعه و پس از ملاقات با زندانی وکالت مربوط را اخذ می نماید.

همچنین خود زندانی می تواند از زندان سند رسمی وکالت تنظیم و حق اخذ وکیل را به یکی از بستگان داده و سپس أن شخص به دفتر وکیل دادگستری مراجعه و تقاضای انعقاد قرارداد و انجام وکالت برای شخص زندانی نماید.

 

شرایط ملاقات با زندانی (شرایط ملاقات در زندان ها)

ملاقات با زندانیان از حقوق زندانی و خانواده شان می باشد.در این میان باید زندانی در مدت حضور خود در زندان دارای اخلاق خوب ، بدون تنش و ایجاد هرج و مرج باشد.

بنابراین اعضای خانواده زندانی همچون همسر ، فرزند و پدر و مادر و همچنین وکیل می توانند با او (زندانی) ملاقات کنند.دوستان و دیگران می بایستی اجازه مقامات قضایی را با ارائه مدارک لازم اخذ کنند.

افرادی که می خواهند زندانی را ملاقات کنند ، باید مدارکی همچون اصل کارت ملی را به همراه داشته باشند.همچنین وکیل باید وکالتنامه خود را به همراه داشته باشد.

 

وکالتنامه زندانیان

قبل از هر چیز پیشنهاد می کنیم ، مطلب زیر را در رابطه با انواع وکالتنامه مطالعه فرمایید :

وکالت نامه چیست ؟ نحوه نوشتن وکالت نامه چگونه است ؟

وکلای دادگستری با در دست داشتن وکالتنامه رسمی از زندانی که برای حفظ حقوق قضایی و انسانی او می باشد را می‌توانند با اخذ مجوز کتبی از قاضی مربوط یا قاضی ناظر با موکل خود ملاقات کند.

این ملاقات باید در ساعت‎های اداری زندان باشد که پس از آمدن وکیل به زندان و ارائه وکالتنامه رسمی خود از زندانی که موکل او می باشد به رئیس زندان ، موکل خود را خارج از سالن ملاقات عمومی دیدار کند و در صورت ممنوع‌ بودن ملاقات با زندانی یا شرایط خاص متهم ، ملاقات با زندانی تحت شرایط خاص و زیر نظر مقام قضایی صورت گیرد. 

 

در هنگام نوشتن وکالتنامه برای زندانی هم در نظر داشتن قوانین و حقوق زندانی الزامی است ، برای مثال باید بعد از نوشتن نام و نام خانوادگی و نام پدر زندانی ، ندامتگاه (اقامتگاه) زندانی جهت جلوگیری از اشکالات قانونی بعدی ، نام زندان و سالن زندانی نیز نوشته شود.حتی اگر زندانی که او در آن قرار دارد ، موقتی است.

در انتهای وکالتنامه زندانی ، وکالتنامه باید علاوه بر امضای موکل (زندانی) باید مهر و امضای رئیس و مسئول زندان نیز داشته باشد.

 

 نحوه ملاقات وکیل با زندانی

همان طور که قبلا نیز به آن اشاره شد ، وکیل دادگستری بایستی با ارائه مدارکی همچون اصل وکالتنامه زندانی و اصل کارت ملی خود ، درخواست ملاقات با زندانی را به مسئول و قاضی ناظر زندان بدهد.

 

 نحوه درخواست ملاقات با زندانی

وابستگان و خانواده زندانی نیز با داشتن اصل کارت ملی می توانند در ساعات اداری و جدول زمان بندی ملاقات با زندانیان ، درخواست ملاقات با زندانی را ارائه دهند.

ملاقات با زندانیان ، در ساعات ملاقات ، در سالن های ملاقات عمومی گذاشته میشود.

 

 روزهای ملاقات با زندانیان

 روزهای ملاقات با زندانیان باید در زندان قابل دید باشد.از این رو می توانید روزها و ساعات ملاقات را از مسئولان زندان جویا شوید.

 

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  02 فرودین 1397


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خطا 500 - Server Error

500

خطایی در سرور رخ داده است !

بازگشت به صفحه اصلی سایت