اصلاح رای,اصلاح دادنامه,تقاضای اصلاح دادنامه
26
آذر

نمونه تقاضای اصلاح رای

بسمه تعالي

رياست محترم شعبه ... دادگاه عمومي حقوقي اصفهان

با سلام و عرض ادب

احتراماً در خصوص پرونده كلاسه ....... ، ضمن سپاس از زحمات دادگاه محترم ، به نظر اینجانب به عنوان وكيل خواهان ، چهار مورد به شرح ذيل در دادنامه صادر شده از قلم افتاده و نياز به اصلاح دارد كه به استحضار مي رسد ومطابق قانون تقاضای اصلاح آن می شود:

  1. طبق ابلاغيه رفع نقص ، رسيد وجه پرداختي به بنگاه به مبلغ 50 ميليون ريال در وقت مقرر تقديم دادگاه شده ليكن اين مبلغ در دادنامه ذكر نشده است‌.
  2. 2. مطابق ماده 9 آيين نامه جديد تعرفه حق الوكاله مورخ 28/12/98 ، حق الوكاله مرحله بدوي بر اساس 350 ميليون تومان خواسته ، مبلغ 13 ميليون و200 هزار تومان مي باشد كه تمبر قانوني آن الصاق و تقديم دادگاه محترم شده است ليكن در راي صادر شده حق الوكاله به اشتباه مبلغ 6 ميليون و 500 هزار تومان درج شده است. لازم به ذكر است در صورتيكه ماخذ محاسبه حق الوكاله را مبلغ 335 ميليون تومان مندرج در راي در نظر بگيريم ، مبلغ صحيح حق الوكاله 12 ميليون 750 هزار تومان مي شود.
  3. 3. يكي از خسارت هاي قراردادي مطابق بند 7-6 مبايعه نامه ، روزانه مبلغ پانصد هزار ريال بابت عدم انجام تعهد مي باشد كه با توجه به اينكه سند مشاعي منتقل شده ليكن سند ششدانگ منتقل نشده و طبق قرارداد تعهد اجرا نشده است تقاضا مي شود اين خسارت قراردادي نيز محاسبه و در دادنامه ذكر شود. 
  4. 4. درخصوص خسارت قراردادي 20 درصد از ثمن معامله كه به مبلغ 67 ميليون تومان در دادنامه ذكر شده ، به صراحت در مبايعه نامه به صورت ساليانه مي باشد ليكن كلمه ((ساليانه)) در دادنامه از قلم افتاده است. در صورت عدم پذيرش اين بند ، خسارت تاخير تاديه نيز جز ستون خواسته مي باشد كه تقاضا مي شود در راي آورده شود.
  5. لذا از محضر عالي دادگاه خواهشمندم طبق ماده 309 قانون آيين دادرسي مدني نسبت به اصلاح و تعيين تكليف موارد خواسته شده فوق تصميمات لازم را اتخاذ فرماييد. سپاس رضا زیرک باش وکیل پایه یک دادگستری  
  • توسط : رضا زیرک باش
  •  26 آذر 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله