وکالت,وکیل,وکیل پایه یک,وکیل پایه یک دادگستری,دادن وکالت,وکیل دادگستری,اوراق,پرونده وکالت
02
مرداد

مدارک لازم برای دادن وکالت به وکیل چیست؟

برای دادن وکالت چه مدارکی لازم است؟

در صورتی که قصد دارید در پرونده خود یا موضوعی که قرار است طرح دعوا یا شکایت نمایید وکالت بدهید بهتر است کلیه اوراق مربوط به آن موضوع یا پرونده را نزد وکیل خود آماده و حاضر نمایید
اوراق مربوط شامل ابلاغ ها دادخواست طرف مقابل یا شکواییه و سایر اوراق پرونده یا اسناد مالکیت و مدارک احراز هویت مثل کارت ملی و شناسنامه می باشد.

پس از حضور در دفتر وکالت و انجام مشاوره های لازم و در صورت توافق بر مبلغ حق الوکاله وکیل دادگستری اقدام به احراز هویت شما و اخذ وکالت با امضای وکالتنامه و قرارداد حق الوکاله می نماید.
بنابراین مهمترین مدارک لازم جهت اخذ وکالت یا دادن وکالت،کارت ملی یا شناسنامه معتبر می باشد و مدرک دیگری لازم نیست.
لازم به ذکر است در صورتیکه اوراق پرونده را نداشته باشید پس از اخذ وکالت وکیل میتواند به دادگاه مراجعه و اقدام به مطالعه و اخذ تصویر از پرونده بنماید.
افرادی که در زندان هستند و قصد دارند که وکالت بدهند میتوانند با همراهی یکی از اقوام یا آشنایان ابتدا آن شخص آشنا به دفتر وکیل مراجعه و درخواست خود یا دیگری را به وکیل دادگستری می‌دهد و سپس وکیل دادگستری به زندان مراجعه و از زندانی وکالت اخذ می نماید .


البته احراز هویت به وسیله مامور مستقر در زندان انجام و گواهی امضا و اثر انگشت می شود.


اشخاصی که به جهت بیماری در بستر می باشند یا در بیمارستان هستند نیز در صورتی که هوشیاری کامل داشته باشند می‌توانند با هماهنگی وکیل دادگستری به ایشان وکالت بدهند و وکیل شخصا نزد ایشان حاضر خواهد شد و اخذ وکالت می نماید.


اشخاصی که هوشیاری کامل ندارند به وسیله یکی از اقوام نزدیک به دفتر سرپرستی مستقر در دادگستری مراجعه و و ابتدا برای ایشان قیم مشخص شده و قیم ایشان می توانند به دفتر وکیل مراجعه و اقدام به دادن وکالت نماید.

 

عبارت های کلیدی مشابه:

قبول پرونده وکالت

درخواست وکیل برای وکالت پرونده

 

 

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  02 مرداد 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله