ضرب و  جرح
14
تیر

لایحه ضرب وجرح

بسمه تعالی

ریاست محترم شعبه ... کیفری دو اصفهان

با سلام و عرض ادب ، احتراما در خصوص پرونده کلاسه ...و وقت رسیدگی مورخ ... ساعت 11 در دفاع از اتهامات وارد شده به موکل مراتب ذیل را به استحضار می رساند:

شاکیه خانم ...در شکواییه خود مدعی است موکل اقای...در پارک محل زندگی ایشان درمورخ ... ایشان را مورد ضرب قرار داده است و دلایل اثباتی ایشان در انتساب این اتهام به موکل صرفا 2 نفر شاهد یه نفر زن و یک نفر مرد می باشد در صورتیکه موکل به دلایل زیر اصلا در محل حضور نداشته و مطابق لایحه تقدیمی شماره ...مورخ ...در مورخ ...از اصفهان با کامیون با بار آجر به سمت گرمسارحرکت نموده وپس از تخلیه بار در گرمساردر مورخ ...در همان محل بار سنگ نمک می زند و در مورخ ...تخلیه بار در اصفهان مینماید مشغول بردن بار خارج از اصفهان بوده است و در آن زمان در اصفهان نبوده است لذا شدیدا ادعای شاکی و شهودش را تکذیب و انکار می کند و به هیچ وجه شاکی را مورد ضرب قرار نداده است و اتهام را قبول ندارد سایر دفاعیات به شرح زیر:

1. شهادت شاهد اول خانم ... مادر شوهر شاکیه با اظهارات شاکیه متضاد است به این شرح که اظهار داشته است که متهم ؛ ((زد توی گوشش و هلش داد)) در صورتیکه خود شاکیه اظهارداشته است ((گذاشت توی صورتم)) و نگفته است که او را هل داده است لذا اظهار این شاهد با اظهارات شاکیه منطبق نیست.

2. شهادت شاهد دوم آقای ... پدر شوهرشاکیه بر اساس مشاهدات عینی نمی باشد و اظهاراتش بر خلاف ماده 183 قانون مجازات اسلامی است و قطعی و یقینی نیست و اصلا موضوع مورد ادعا را ندیده است و همانطور که مشخص است اظهاراتش بر اساس اظهارات خود شاکیه می باشد و هیچ شهادتی علیه موکل نداده است و نمی توانسته بدهد چون در محل حضور نداشته است و باتوجه به ماده 174 قانون مجازات اسلامی اظهارات ایشان شهادت محسوب نمی شود.

3. موکل راننده است و از تاریخ دهم تا سیزدهم برج ده سال نود و نه اصفهان نبوده و اصلا به پارک محل زندگی شاکیه مراجعه نداشته است که شهود معارض آقای ... وخانواده موکل این امر را تصدیق می کنند تقاضا می شود ایشان جهت ادای شهادت در دادگاه دعوت شوند بنابراین با وجود حضور موکل در مکان دیگر اتهام حضور در ساعت 9 و نیم در پارک وضرب شاکیه به ایشان ناممکن است.

4. نصاب قانونی جهت اثبات دیه مطابق ماده 199 قانون مجازات اسلامی ( برای اثبات دیه شهادت یک مرد و دو زن لازم است) رعایت نشده است فلذا جلب به دادرسی موکل ومحکومیت ایشان قانونی نمی باشد. ضمن اینکه بر خلاف نظر دادیار محترم هیچ قرینه و اماره ای دیگری در پرونده وجود ندارد.

5. شهود همگی از اقوام نزدیک شاکیه هستند و بایکدیگر زندگی می کنند و در موضوع ذینع هستند ( مادر شوهر و پدر شوهرایشان) و به جهت دفاع از شکایت مطوحه علیه پسرشان اقدام به شهادت کذب نموده اند لذا مطابق بند ج ماده 177 همان قانون شرایط شهادت شرعی را ندارند.

6. در صورتیکه شاکیه در محل عمومی واقعا مورد ضرب میگرفت حتما با 110 تماس گرفته می شد در صورتیکه هیچ گزارش درگیری از پلیس در پرونده وجود ندارد ضمن اینکه با توجه به اینکه شکایت ادعایی در مکان عمومی بوده عجیب است که به غیر از اقوام ایشان هیچکسی از افراد غریبه در پارک حضور نداشتند وموضوع را ندیدن که همگی این موضوعات حاکی از واهی بودن وصحنه سازی شکایت دارد.

7. لازم به ذکر است موکل قبل از طرح این شکایت واهی ، مجبور شده شکایتی علیه همسر شاکیه آقای ... در اداره کار و شکایت کیفری ضرب و جرح مطرح کند وپس از این موضوع همسر شاکیه از قبل به موکل و همسرشان اطلاع داده که من هم از شما شکایت می کنم که یکی این شکایت بوده و شکایات جدیدی نیز اخیرا شاکیه مطرح کرده ( که فعلا جهت سازش ازشعبه ... شورای اصفهان کلاسه ...ابلاغیه داشته اند) بنابراین این شکایات در تقابل آن شکایت و به صورت ساختگی مطرح شده است در دو مورد شکایات شاکیه قبل از جلسه شورا اعلام نموده حاضر به صلح و سازش نمی باشد.

8. موکل اصلا با شاهد اول که خواهرشان می باشد هیچ مشکل یا دعوایی نداشته که بخواهد وی را بزند و موکل هیچ سابقه خشونت و کیفری نیز ندارد.

9. برخلاف اظهار شاکیه در شکواییه ، هیچ گزارش از اورژانس و فوریت پزشکی در پرونده وجود ندارد و این موضوع هم بر واهی بودن شکایت صحه می گذارد.

10. شاکیه در شکواییه خود ابتدا محل وقوع جرم را داخل خیابان کوچه پامچال یک معرفی کرده در صورتیکه شهود ادعایی همگی گفته اند داخل پارک بوده که از این تناقض نیز مشخص است این شکایت صحنه سازی و پرونده سازی علیه موکل است. لذا با توجه به دلایل موصوف دلایل شاکیه ناکافی ، اظهارات شهود کاملا متناقض و متعارض می باشد و حتی نصاب قانونی و شرایط شهادت شرعی رعایت نشده است و مشخص است که شکایت واهی و ایذایی مطرح شده است لذا ضمن تقاضای رسیدگی شایسته از محضر تقاضای رد شکایت شاکیه و برائت موکل از این اتهام می شود. سپاس

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  14 تیر 1400


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خطا 500 - Server Error

500

خطایی در سرور رخ داده است !

بازگشت به صفحه اصلی سایت