حسن انجام کار,وکالت,وکیل
25
خرداد

لایحه دفاعیه چک بابت حسن انجام کار

ریاست محترم شعبه ... شورای حل اختلاف اصفهان

با سلام واحترام در خصوص پرونده کلاسه ... در وقت رسیدگی مقرر مراتب دفاعیات خود از خوانده پرونده(موکل آقای...) را بهبه وکالت از اقای ... استحضار می رسد:

  1. چک موضوع دعوی بابت ضمانت حسن انجام کار از سوی موکل آقای ... به کارفرمایش آقای ... داده شده است و با توجه به اینکه موکل در اداره کار علیه ایشان طرح شکایت نموده ، بلاوجه به دارنده فعلی ... منتقل شده است.
  2. 2. نظر به اینکه چک موصوف به صورت امانت به شخص موصوف سپرده شده ایشان حق تصاحب یا انتقال آن را به غیربه دلیل شکایت در اداره کار نداشته و عمل وی مشمول عنوان خیانت در امانت بود که به پیوست گواهی شکایت مطروحه در دادیاری شعبه ... تقدیم می شود. طبق ماده 19 قانون آیین دادرسی مدنی جهت اثبات ادعای خیانت در امانت که موثر در عدم حق مطالبه وجه چک موصوف می باشد ، تقاضای توقف رسیدگی تا اتمام روند رسیدگی به جرم موصوف می شود.
  3. 3. طبق دلایل فوق موکل هیچ بدهی بابت چک موصوف به هیچ کدام از اشخاص فوق شامل خواهان پرونده نداشته است.
  4. 4. اولا موکل ، خواهان پرونده را نه تا به حال دیده و نه اسم وی را شنیده نه مراوده مالی با ایشان داشته است است در صورتیکه خواهان در دادخواست خود ادعا کرده که مبلغ چک را از موکل طلب دارد! ثانیا لازمه مراجعه وتماسهای مکرر گذشت زمان است در صورتیکه از تاریخ چک واقدام مشخص است که برخلاف ادعای خواهان در دادخواست ایشان ، هیچ تماس و مراجعه ای به موکل جهت وصول طلب مورد ادعای خود نداشته و متاسفانه با همدستی با آقای ... به سرعت و فوریت ، اوامر ایشان را برای تحت فشار قراردادن موکل انجام داده ودادخواست فعلی را مطرح نموده است. ثالثا چک موصوف در سال 97 موقع شروع به کار موکل بدون تاریخ جهت حسن انجام کار تحویل کارفرمای مذکور شده بدیهی است در صورت اثبات تخلف موکل ، دارنده اول حق درج تاریخ راداشته و با توجه به عدم اعلام هیچ تخلفی دارنده فعلی اجازه ای جهت درج تاریخ نداشته و درخصوص تاریخ مندرج در چک ، ادعای جعل می شود. بنابراین خواهان دارنده با حسن نیت نبوده و تقاضای قبول ایرادات و ارجاع موضوع به کارشناس جعل می شود.
  5. 5. طبق موارد فوق چک موصوف در ید آقای ...امانت بوده است و اظهارات ایشان در این دعوی موثر است و تقاضای جلب ایشان به دادرسی مطابق ماده 135 و استرداد لاشه چک طبق ماده 135 قانون آیین دادرسی می شود.
  6. در پایان با توجه به دلایل فوق دارنده فعلی دارنده با حسن نیت نمی باشد و موکل نیز اساسا هیچ بدهی بابت چک موصوف ندارد لذا تقاضای رد دعوی خواهان از محضر شما می شود. با سپاس وکیل پایه یک دادگستری رضا زیرک باش
  • توسط : رضا زیرک باش
  •  25 خرداد 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله