فرجام,وکیل,دیوان عدالت اداری,اداره کار,فرم درخواست,درخواست فرجام خواهی
17
خرداد

فرجام خواهی رای اداره کار

ریاست محترم دیوان عدالت اداری با سلام واحترام

به استحضار می رساند ؛

موکل اینجانب به مدت 5 ماه از مورخ... تا ... در پمپ بنزین ... مشغول کار بوده در مورخ ... به دستور ... برای پر کردن تانکر آب ازنردبان بالا رفته و درحین پر کردن مخزن آب ، روی زمین افتاده و دچار شکستگی در لگن ،آسیب در قسمت ران و زانو شده و با اورژانس به بیمارستان منتقل شده

حدود8 روز در بیمارستان و5 ماه درخانه بستری بوده و چند روز پس از حادثه متوجه شده کارفرما به دروغ اعلام کرده که موکل تصادف کرده و حاضربه پرداخت خسارت و پذیرش موکل اینجانب سر کار نشده وحتی تهدید کرده که چک 20 میلیون تومانی ضمانت حسن انجام کار را به اجرا می گذارد. 

ایشان به ناچار در اداره کار و دادسرا پیگیر حقوق و خسارت خود شده لیکن متاسفانه بازرس اداره کار سر وعده حاضر نشده و به صورت یکجانبه و زودتر به پمپ بنزین مراجعه و اقدام به تهیه گزارش نادرست نموده است. حتی ایشان اقدام به اعتراض و درخواست کارشناس رسمی نیز نمودم که با توجه به صورتجلسه اداره کار مورخ ... با آن مخالفت شده.

کارفرما نیز از ارائه فیلم دوربین ها امتناع کرده که طبق آن مشخص است ایشان 5 ماه در این پمپ بنزین کار می کردم وقاضی پرونده حادثه ناشی از کار به ایشان چندین بار اخطارکرد و از طریق کلانتری نیز با ایشان ابلاغ شد ولی از تحویل فیلم ها استنکاف نموده در ضمن کارفرما موقع استخدام 2برگ سفید امضا از وی گرفته که یکی از آنها را بر علیه ش پرکرده و جعل کرده و مطالب کذبی نوشته است.

ضمنا تحقیق از کارگران در حضور کارفرما انجام شده درحالیکه کارفرما همه کارگران را تهدید به اخراج و به اجرا گذاشتن چک هایشان نموده وآقای ... نیز که حالا حاضر شده شهادت دهد را اخراج نموده و چک ضمانت حسن انجام کارش را برگشت نموده است.

همانطور که به استحضار رسید کارفرما آقای ... برای فرار از پرداخت حقوق وخسارات موکل اقدام به ادعای کذب تصادف ، تهدید ، جعل ، سوءاستفاده از سفید امضا و خیانت در امانت و اخراجش نموده است و اداره کار نیز متاسفانه با وجود اطلاع از این موارد با انجام بازرسی بسیار ضعیف و تخلف در عدم تعیین کارشناس رسمی حقشان راضایع کرده و حتی برگه سفید که برخلاف قوانین کار و رای وحدت رویه جدید هیچ اعتباری ندارد را معتبر دانسته است.

لذا به این رای اعتراض داریم و دلایل اشتغال به کار در این 5 ماه بدین شرح می باشد:

1. شهادت دونفرشهود به پیوست 2. تقاضای بررسی کارشناس جعل در مورد برگه سفید امضا 3. پرونده شکایت حادثه ناشی از کار به کلاسه 981306 شعبه دادیاری که تعدادی از اوراق به پیوست تقدیم می شود 4. فرم گزارش اورژانس که در آن علت حادثه سقوط در پمپ بنزین اعلام شده 5. دستور دادیار شعبه مبنی بر امتناع کارفرما از ارائه فیلم دوربین ها و صورتجلسه امتناع کارفرما از تحویل دادن فیلم ها 6. تقاضای کارشناس رسمی از اداره کار جهت احراز کار کرد اینجانب در پمپ بنزین 7. نظریه کارشناسی در پرونده حادثه ناشی از کار که به صراحت اعلام نموده که موکل بنده در اثر سقوط دچار آسیب شده. 8. کپی ته چک که تحویل کارفرما شده است.

لذا از محضر عالی تقاضای نقض حکم اداره کار و عند الزوم ارجاع به کارشناس رسمی و محکومیت کارفرما به پرداخت حقوق و مزایای پرداخت نشده به شرح دادخواست تقدیمی می شود.

با سپاس وکیل دادگستری رضا زیرک باش

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  17 خرداد 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی