بیمه توسعه,مطالبه دیه,اخذ دیه متوفی,دیه تصادف
18
دی

عدم پرداخت دیه کامل از سوی بیمه توسعه

بسمه تعالی

با سلام خدمت دوستان عزیز

متاسفانه به دلیل عدم نظارت صحیح در کشور و فساد ، برخی افراد یا شرکت های سود جو در کشورمان اقدام به سوء استفاده های کلانی در مملکت نموده اند بدون اینکه برخورد مناسبی با آن بشود. یکی از ستم های که به مردم شریف و بیمه گزاران شد موضوع عدم پرداختی های دیه و خسارات از سوی بیمه توسعه می باشد که با وجود در اختیار گرفتن مدیریت این بیمه توسط بیمه ایران سال های سال است که دیه برخی از مردم پرداخت نشده و هنوز هم بسیاری از حقوق مردم شریف ایران رعایت نشده و دیه اشخاص به طور کامل پرداخت نشده است.

خوشبختانه در پرونده زیر به لطف خدا و تلاش های مستمر توانستیم دیه باقی  مانده موکل را بدون طرح دعوی مجدد و در همان اجرای احکام کیفری از بیمه توسعه اخذ نمایم ولی پرونده های بسیاری در همین واحد اجرا بدون اخذ دیه کامل بدون دلیل و غیر قانونی مختومه شده و یا مردم با سر خوردگی و ناامیدی عطایش را به لقا بخشیدند. در زیر یک نمونه از لایحه های متعدد تقدیم شده به این اجرا ارائه می شود.

 

ریاست محترم اجرای احکام شعبه تصادفات اصفهان

با سلام و عرض ادب

احتراما درخصوص لایحه دفاعیه وکیل محکوم علیه و استناد ایشا ن به رضایت نامه مورخ 1/2/1393 مراتب ذیل را به استحضار می رساند :

1. دیه پرداختی به موکل از سوی بیمه توسعه در مورخ... بوده است.

2. میزان دیه پرداختی کمتر از مبلغ یوم الادا بوده است.

3. مطابق ماده 11 قانون جدید که در مورخ 5/3/95 اجرایی شده ، اخذ هرگونه رضایتنامه خاصه رضایتنامه ای که در قبال کمتر از مبلغ دیه اخذ شود بلااثر می باشد.

4. مطابق همین قانون در هر حال خسارت محکوم له بایستی یا از طریق بیمه یا صندوق خسارت های بدنی یا محکوم علیه جبران شود.

5. طبق ماده 65 قانون جدید در هر حال احکام مواد 11 بند الف و ب ماده 4 و به تبع ماده 21 در این پرونده نیز حکومت دارد.

بنابراین ضمن عدم اعتبار رضایتنامه مذکور با توجه به مواد مورد استناد فوق تقاضامندم دستور فرمایید با توجه به گذشت زمان طولانی و عدم پرداخت کامل دیه به وسیله بیمه توسعه ، دیه موکل به یکی از طرق قانونی ( بیمه توسعه ، صندوق خسارت های بدنی یا محکوم علیه ) تادیه و پرداخت گردد.

با سپاس رضا زیرک باش وکیل خانم ...

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  18 دی 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله