لایحه رد اعسار
20
مهر

لایحه دفاعیه در رد دعوی اعسار محکوم به پرداخت مهریه

قاضي محترم شعبه ... دادگاه خانواده شهرستان اصفهان (مجتمع شهيد قدوسي)

با سلام و احترام ؛ در خصوص دعوي اعسار طرح شده از سوي خواهان آقاي      مراتب ذيل را به استحضار ميرساند:

 1. تاريخ مطالبه مهريه موكل خانم      ، مورخ 29.4.1398 مي باشد. ( پيوست تصوير اجراييه)
 2. 2. طبق استعلام انجام شده از سوي دادگاه محترم ، مدعي اعسار در سال هاي 99 _ 1400 - به طور هم زمان - مالك دو خودرو پرايد صفر و پژو 405 بوده است! كه حاكي از ملائت وي مي باشد.
 3. 3. مطابق قولنامه هاي تقديمي به دادگاه ، مدعي اعسار مالك عرصه و اعيان يك منزل مسكوني حدودا 400 متري به ارزش حدود دوميليارد تومان در روستاي جاجا مي باشد.
 4. 4. مطابق قولنامه شماره 25473 مورخ 6.5.1399 تقديمي ( بعد از تاريخ مطالبه مهريه) ، مدعي اعسار يك زمين به ارزش 525 ميليون تومان را فروخته است! 
 5. 5. مطابق قولنامه تقديمي ش 125033 مورخ 15.3.1400 و تصاوير پيام هاي رد و بدل شده با خانم     و مستندات موجود در پرونده شعبه 120 كيفري كه منتهي به محكوميت مدعي اعسار و خانم .... به رابطه نامشروع شده مدعي اعسار ( بعد از تاريخ مطالبه مهريه) يك زمين باغي براي اين خانم به ارزش 765 ميليون تومان خريداري كرده است!
 6. 6. طبق پرينت حسابرسي شركت كه مصون از ايراد خواهان بوده و پيام ها و اظهارت موجود در پرونده شعبه 120 كيفري ، اين شركت در اصل متعلق به مدعي اعسار هست و مخارج متعددي از سوي ايشان براي آن خانم و همسرش شده از جمله خريد خودرو 206 براي اين خانم و خريد هداياي تولد و سفرهاي متعدد به كيش و قشم و...!
 7. 7. طبق همين پرينت حساب مشخص است مدعي اعسار خودرو ها و اموال غير منقول ديگر مثل باغ و خودرو مزدا 3 و...!
 8. 8. مدعي اعسار در دعاوي مهم خود از جمله رابطه نامشروع و همين دعوي وكيل اختيار نموده است كه اين هم ميتواند نشانه تمكن مالي وي باشد.
 9. 9. تصوير پيام هاي تقديم شده گويايي اين موضوع است كه آقاي      ي يك كارخانه هم در شهرك سگزي دارد.
 10. 10. علاوه بر موارد بالا خود آقاي     مالكيت يك خودرو و ساخت منزل را در دادخواست اقرار نموده است. لذا تعدد معاملات و اموال و مدارك و دلايل مذكور ( با وجودييكه ايشان سعي كرده اموالش را از دسترس خارج كند و اينها گوشه از مداركي است كه به سختي به دست آمده و حتما دارايي هايي بسيار ديگري نيز ايشان دارد ) حاكي از اين موضوع است كه آقاي     نه تنها معسر نيست و ملائت دارد بلكه يك شخص بسيار ثروتمند مي باشد و به راحتي مي تواند مهريه همسرش را يكجا پرداخت نماييد بنابراين درخواست رد كامل دعوي اعسار ايشان از محضر عالي مي شود.            رضا زيرك باش وكيل خانم       سپاس
 • توسط : رضا زیرک باش
 •  20 مهر 1402


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله