بسته خبری پنجم (عفو محکومان تا ماه رمضان 98، کارگران هپکو، ماموران قلابی )

خبر عفو,عفو رهبری,عفو ماه رمضان,ماموران,هپکو
07
اسفند

بسته خبری پنجم (عفو محکومان تا ماه رمضان 98، کارگران هپکو، ماموران قلابی )

 

احتمال اعلام عفو مجدد محکومان تا ماه رمضان

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت:

اگر کسانی احساس می‌کنند که جزو مستثنیات نیستند و می‌توانند از عفو اخیر برخوردار شوند به شماره ۱۲۹ و دفتر ما اطلاع دهند بررسی می‌کنیم.

تا ماه رمضان هم چند مناسبت داریم که افراد دیگری ممکن است مشمول عفو باشند که لیست آنها را هم به مقام معظم رهبری پیشنهاد خواهیم داد.

این حدود ۵۰ هزار نفر مشمولان عفو دفعتاً آزاد نمی‌شوند. برخی که در زندان نیستند اصلاً زندان نمی‌روند، برخی حبس‌شان تقلیل یافته و مدتی بعد آزاد می‌شوند، برخی مجازات نقدی داشتند که پرداخت نکرده بودند و دیگر به خاطر آن زندان نمی‌روند و برخی هم شلاق داشتند که آن هم اجرا نمی‌شود. برخی هم شاکی خصوصی دارند که اگر تا تاریخ اعلام شده نتوانند رضایت بگیرند به زندان می‌روند./تسنیم

 

 

کارگران هپکو از اتهام جرایم عمومی تبرئه شدند

رئیس دادگستری استان مرکزی:

پس از رسیدگی پرونده کارگران هپکو در دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی، کارگران از تمامی اتهامات مربوط به جرایم عمومی تبرئه شدند.

یکی دیگر از اتهامات مطرح شده در پرونده قضائی کارگران هپکو، اتهام تبلیغ علیه نظام است که توسط دادگاه انقلاب رسیدگی و رای صادر خواهد شد.

 

در روزهای پایانی سال مراقب ماموران قلابی باشید

سرهنگ بهزاد هادی پور رییس بازرسی پلیس پیشگیری پایتخت:
با توجه به افزایش حضور شهروندان در روزهای پایانی سال در مراکز خرید سطح شهر سارقان با بکارگیری شگردهای مختلف سعی در سرقت اموال شهروندان را دارند که لازم است مردم توجه داشته باشند تا اموال خود را حفظ کنند.
یکی از شیوه ها آن است سارقان در پوشش مامور به افراد و خودروها نزدیک می شوند و با معرفی خود به عنوان مامور به تفتیش بدنی و وسایل می پردازند و در یک لحظه اقدام به سرقت می کنند.
شهروندان در مواجهه با اشخاصی که خود را مامور معرفی می کنند حتما کارت شناسایی و حکم ماموریت را از آنان بخواهند و در صورت مشکوک شدن مورد را به پلیس ۱۱۰ یا سامانه ۱۹۷ اطلاع دهند تا ماموران و بازرسان پلیس در سریعترین زمان در محل حاضر شوند.

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  07 اسفند 1397


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله