بسته خبری نوزدهم (نماینده تهران از کارگران بازداشتی عذرخواهی کرد،  اعتراض رتبه‌های برتر آزمون کارشناسی‌ارشد افغان به قطع بورسیه دانشجویان خارجی،  مسیر رفت و برگشت به محل کار می‌تواند جزو ساعات کاری محسوب شود)

کارگران-بازداشتی-هفت-تپه,اتباع-خارجی,کارشناسی-ارشد,بورسیه,قانون-اداره-کار
17
مهر

بسته خبری نوزدهم (نماینده تهران از کارگران بازداشتی عذرخواهی کرد،  اعتراض رتبه‌های برتر آزمون کارشناسی‌ارشد افغان به قطع بورسیه دانشجویان خارجی،  مسیر رفت و برگشت به محل کار می‌تواند جزو ساعات کاری محسوب شود)

 نماینده تهران از کارگران بازداشتی عذرخواهی کرد

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه روز گذشته مجلس گفت:

امروز در نطق خود بخش‌هایی از نامه کارگران نیشکر هفت تپه را قرائت می‌کنم. از این برادران که نتوانستند در مجلس، کمیسیون و فراکسیون کارگری حضور پیدا کنند و مطالبه خود را بیان کنند عذرخواهی می‌کنم.

از کسانی که مانع حضور آن‌ها در مجلس شدند گله دارم. مجلس محل تظلمات و درد‌های مردم است. نباید به آزادی بیان مردم آن هم در مجلس و کمیسیون‌های آن خدشه وارد شود.

من خواهان رسیدگی به این موضوع توسط مراجع مختلف، هیات رئیسه مجلس و دستگاه قضایی هستم.

ایسنا

 

 اعتراض رتبه‌های برتر آزمون کارشناسی‌ارشد افغان به قطع بورسیه دانشجویان خارجی

در دو سال گذشته دانشجویان افغانستانی که حائز رتبه یک یا دو رقمی در آزمون کارشناسی‌ارشد می‌شدند از پرداخت شهریه مخصوص دانشجویان خارجی معاف بودند اما برخی منابع غیررسمی اظهار می‌دارند که از سال جاری این بورسیه فقط به کسانی که رتبه ۱ تا ۳ آزمون را کسب کنند پرداخت خواهد شد.

در اعتراض به این تصمیم، حدود ۴۰ نفر از افغانستانی‌های مقیم ایران که رتبه‌های برتر آزمون کارشناسی‌ارشد ۹۸ را کسب کرده‌اند با نوشتن نامه‌ای اعلام کردند که درصورت عدم لغو این تصمیم، مجبور به انصراف از تحصیل خواهند بود.

پایگاه خبری اختبار

 

 مسیر رفت و برگشت به محل کار می‌تواند جزو ساعات کاری محسوب شود

دادگاه عدالت اروپا با صدور حکمی وقت صرف‌شده کارمندان برای حضور در محل کار یا بازگشت به خانه را جزو ساعات کار رسمی اعلام کرد.

بر اساس این حکم ساعات رفت‌وآمد کارگرانی که به دلیل تصمیم شرکت در تعطیلی برخی از دفاتر منطقه‌ای و برخلاف میل خود مجبور به طی این مسیر هستند، برای تضمین حقوق بهداشت و امنیتی کارگر جزو ساعات رسمی کار وی محسوب خواهد شد.

اعتمادآنلاین

 

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  17 مهر 1398


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید