بسته خبری مورخ ۱۸ تیر ۹۹ (اهمیت درج عنوان شغلی افراد در لیست بیمه، متظاهر به وکالتی که ۶۷۰ پرونده در سامانه ثنا به نامش ثبت شده)

بیمه,بازنشستگی,تامین اجتماعی,سامانه ثنا,موسسه حقوقی
18
تیر

بسته خبری مورخ ۱۸ تیر ۹۹ (اهمیت درج عنوان شغلی افراد در لیست بیمه، متظاهر به وکالتی که ۶۷۰ پرونده در سامانه ثنا به نامش ثبت شده)

 اهمیت درج عنوان شغلی افراد در لیست بیمه

حسن زدا، مشاور امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی:

از ۲ سال گذشته عنوانی در لیست بیمه به نام عنوان شغلی اضافه شد، بیمه شدگان مراقب باشند که این عنوان در لیست بیمه آن‌ها لحاظ شده باشد.

کارفرمایان حتما در لیست بیمه‌ای که به سازمان تأمین اجتماعی ارسال می‌کنند این عنوان شغلی را ذکر کنند.

شاید در زمان شاغل بودن ذکر این عنوان اهمیت زیادی نداشته باشد، اما به محض اینکه افراد به شرایط بازنشستگی نزدیک می‌شوند مخصوصا مشاغل سخت و زیان آور اهمیت خود را نشان می‌دهد که بی دقتی در همین مسئله ممکن است مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند.


كانال اطلاعات حقوقى و قضايى 

متظاهر به وکالتی که ۶۷۰ پرونده در سامانه ثنا به نامش ثبت شده!

ریيس كانون وكلای البرز در جلسه مشترک با ریيس كل دادگستری و مقامات قضایی این استان از اشخاص و مؤسساتی که تظاهر به امروکالت می کنند سخن گفت. در بخشی از این سخنان آمده است:

مشکلی که در حال حاضر از دغدغه ها و معضلات مشترک کانون ها و قوه قضائیه است، بحث مؤسسات حقوقی غیرمجاز است. بر اساس شیوه نامه مصوب کانون البرز یا باید خودشان را با مصوبه کانون مبنی بر حضور حداقل دو وکیل به عنوان مؤسس مطابقت دهند یا باید منحل شوند و اقدامات قانونی لازم باید در این راستا به عمل آید. این امر مستلزم همکاری دادستان محترم با کانون البرز است.

اخیراً هم از موردی مطلع شدیم که فرد معلوم الحالی که وکیل دادگستری نیستند در سامانه ثنا، خودشان را وکیل معرفی نموده اند و تا به حال حدود ۶۷۰ پرونده به نام ایشان ثبت شده و بدون تردید اقدام ایشان از مصادیق بارز تظاهر به وکالت و کلاهبرداری است. ظاهراً پرونده ای هم در این راستا در یکی از شعبات دادگاه های کیفری دو کرج در حال رسیدگی است.

روابط عمومی کانون البرز

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  18 تیر 1399


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله