بسته خبری حقوقی 2 (خدمات الکترونیک قوه قضاییه، وکیل پایه یک دادگستری و فیلترینگ اینستاگرام)

وکالت وکیل,وکیل,عدل ایران,اینستاگرام,دستگاه قضا
18
دی

بسته خبری حقوقی 2 (خدمات الکترونیک قوه قضاییه، وکیل پایه یک دادگستری و فیلترینگ اینستاگرام)

 

 

مردم آسیب‌ها را از طریق سامانه سجام گزارش کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه:

مردم برای پیشگیری ازآسیب‌ها، تخلفاتی مانند زمین‌خواری، تصرف غیرقانونی اموال دولتی و حوادث کار را از طریق سامانه سجام به نشانی sajam.adliran.ir به قوه قضائیه گزارش کنند.

از تعداد گزارش های مردمی ارسال شده تا کنون، پنج هزار گزارش به صورت الکترونیکی پالایش و برای دستگاه های مربوطه ارسال شده است.

 

وکالت وکیل دو متهم محیط‌زیستی در مرحله دادگاه پذیرفته نشد

وکیل مدافع دو تن از فعالان محیط زیستی گفت:

موکلم سام رجبی روز گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی حضور یافت و قاضی پرونده ضمن ابلاغ کیفر خواست از متهم خواست وکیل خود را معرفی کند که سام رجبی اعلام کرده وکالت او را اینجانب بر عهده دارم اما قاضی نپذیرفته و گفته موکل، وکیل دیگری را معرفی کند.

قاضی صلواتی به طاهر قدیریان دیگر موکل من نیز گفته وکیل خود را تغییر دهد.

این در حالی است که طبق قانون و بنا بر اذعان سخنگوی قوه قضائیه، تبصره ماه ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری فقط در مرحله دادسرا قابل اجراست و متهمان امنیتی در مرحله دادگاه می‌توانند وکیل مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

دستگاه قضایی به سراغ اینستاگرام رفت/موج جدید فیلترینگ در راه است؟

سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور:

هم اکنون دستور قضایی برای فیلتر این سرویس داریم و نظر اکثریت شورای عالی فضای مجازی و دیگر تصمیم‌گیران نیز مبنی بر فیلتر شدن این سرویس است.

طبق مصوبات شورای عالی فضای مجازی ترافیک اینستاگرام از یک سطح بالاتر نباید میرفت که متاسفانه فراتر رفت و از طرفی براساس مصوبات این شورا باید دولت برای فعالیت این شبکه در کشور مجوزدولت پس از التزام این شبکه اجتماعی به قوانین کشور و انتقال سرورها به داخل کشور مجوز صادر می‌کرد که این کار هم انجام نشده است.

در حال حاضر به صورت یک طرفه دستگاه قضایی می‌تواند اقدام کند اما فعلاً منتظر اجماع نظر در این زمینه هستیم. اگر صبر کردن فایده نداشته باشد دستگاه قضایی تصمیم لازم را خواهد گرفت.

 

منبع : ایرنا

  • توسط : رضا زیرک باش
  •  18 دی 1397


به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه خود را ارسال کنید

بله